Aktualności

WACOM zaprezentował nową wersję MobileStudio Pro 16 – połączenia komputera z zaawansowanym tabletem ekranowym

Mobile Studio Pro to połączenie graficznego tabletu piórkowego z wyświetlaczem LCD oraz wydajnym komputerem. Kompaktowe rozmiary i pojemna bateria pozwalają na korzystanie z niego w zasadzie wszędzie. Dodatkowymi atutami są wysoka moc obliczeniowa oraz wytrzymałość.

Nowy model  Wacom MobileStudio Pro, ma 16” szerokogamutowy ekran wyświetlający 85% kolorów z przestrzeni Adobe RGB w rozdzielczości 4K. Ekran pokrywa specjalna powłoka, która nie tylko wzmacnia, ale chroni przed odblaskami światła, które mogą być uciążliwe na przykład podczas pracy w jasnych pomieszczeniach.

Urządzenie działa w oparciu o procesor najnowszej generacji i7 Intel® i 16GB pamięci RAM
(z możliwością rozszerzenia do 32 GB) oraz pojemny dysk SSD 512GB (który również można wymienić, co nie było możliwe we wcześniejszej generacji). Sprzęt zaspokoi wysokie wymagania aplikacji kreatywnych 2D, 3D, wideo i CAD dzięki wydajnej karcie graficznej NVIDIA® Quadro® (P1000, pamięć karty graficznej 4GB). Szybki transfer danych zapewnia złącze Thunderbolt 3. Mocny procesor i dedykowana karta graficzna sprawiają, że urządzenie jest niezwykle wydajne
i praca nawet z bardzo wymagającymi plikami graficznymi jest płynna i efektywna.

Wacom Pro Pen 2

W komplecie klient otrzymuje niezwykle precyzyjne piórko Wacom Pro Pen 2. Wacom był pierwszym producentem, który stworzył piórko niewymagające ładowania. Ergonomiczne piórko Wacom Pro Pen 2 jest bardzo czułe i precyzyjne (ma ponad 8 tyś. poziomów nacisku
i 60 poziomów nachylenia). Znajdują się również na nim dwa konfigurowalne przyciski, które ułatwiają dostęp do najczęściej używanych funkcjonalności. Szczególną cechą tabletów Wacom jest brak opóźnienia w odczycie pozycji pióra na tablecie, co bywa irytujące w codziennej pracy w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Najważniejsze cechy serii:   

 • Wysoka moc obliczeniowa, bardzo wytrzymała obudowa w estetycznej, smukłej formie;
  • Precyzyjne piórko najnowszej generacji – Wacom Pro Pen 2;
  • Realistyczne kolory, wysoka rozdzielczość 4K oraz obsługa HDR;
  • Przyciski ExpressKey™, TouchRing, okrągłe menu, jak również przyciski na piórku są konfigurowalne (niezależnie dla każdej aplikacji), w połączeniu z ekranem reagującym na gesty wielodotykowe oferują proste skróty klawiaturowe oszczędzające czas i ułatwiające pracę.
  • Opcjonalnie możliwe jest dokupienie klawiatury bezprzewodowej Wacom oraz modułu Wacom Link (lub Link+), który umożliwia podłączenie Wacom MobileStudio Pro do innego komputera (Mac lub PC) i korzystania z niego jak ze standardowego tabletu ekranowego Cintiq.

Jak można wykorzystać MobileStudio Pro?

 • Do projektowania / rysowania/ edycji foto i wideo w warunkach biurowo – domowych – można podpiąć do niego monitor i klawiaturę i korzystać jak z typowego komputera desktop, mając dodatkowo do dyspozycji wysokiej jakości tablet graficzny.
 • Do prac graficznych / biurowych w podróży urządzenie ma wydajną baterię, która działa do ok. 6 godzin (w zależności od wykorzystywanych aplikacji). Mając ze sobą wysokiej jakości tablet i szerokogamutowy monitor można swobodnie działać w programach graficznych, dodatkowo korzystać z każdej z aplikacji pod Windows służącej do pracy, zabawy czy komunikacji.
 • Jako referencja podczas sesji fotograficznych – urządzenie świetnie sprawdza się w tetheringu. Fotografowie mogą podłączyć do niego aparat (za pomocą odpowiedniego kabla USB) i korzystać z MobileStudio Pro jako podglądu dla siebie czy też klientów.

Dostępność i cena

Nowy model będzie dostępny w sprzedaży już w październiku. Cena to ok. 15.000 zł.