Aktualności

Nowość – Wacom Cintiq 22 – tablet piórkowy dla kreatywnych

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Żywe kolory, wyraźny obraz dzięki rozdzielczości HD i ergonomiczna konstrukcja w połączeniu z doskonałym, wyjątkowo czułym piórkiem Pro Pen 2 – wszystko to sprawia, że Cintiq 22 to idealny produkt dla ilustratorów, projektantów gier i stron internetowych, rysowników, jak również twórców komiksów i mangi.

PoWACOM się na Cintiq!

Wacom Cintiq 22 wyposażono w piórko Pro Pen 2 z opatentowaną technologią EMR, dzięki której nie wymaga ono ładowania ani stosowania baterii. Piórko ma aż 8192 poziomów czułości na nacisk i reaguje na nachylenie, co przekłada się wyjątkową precyzję i dokładność.

Ekran full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 wyświetla 72% kolorów z przestrzeni barw NTSC. Pokryty jest hartowanym szkłem z powłoką antyrefleksyjną chroniącą przed uciążliwymi blikami podczas pracy. Ponieważ ergonomia i wygoda są bardzo ważne, urządzenie wyposażono w regulowaną podstawę, która umożliwia ustawienie ekranu pod dogodnym kątem.

Nowy ekran Cintiq to doskonały sprzęt do cyfrowego szkicowania, tworzenia ilustracji i rysunków technicznych. Zaprojektowano go z myślą o grupie artystów i projektantów, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup któregoś z modeli z serii Cintiq Pro lub nie wykorzystują ich zaawansowanych funkcjonalności, takich jak na przykład rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych.

 

 

Główne cechy Cintiq 22

  • Ekran o powierzchni roboczej 22” i rozdzielczości Full HD;
  • Ograniczony błąd paralaksy – w praktyce kursor zawsze pojawi się dokładnie tam, gdzie powinien;
  • Możliwość korzystania z dodatkowych piór firmy Wacom – m.in. Pro Pen slim i Pro Pen 3D;
  • Opcjonalny pilot Express Key z 17 konfigurowalnymi (niezależnie dla różnych aplikacji) przyciskami ExpressKey, pierścieniem Touch Ring, Rocker Ring / Home Button, trybem precyzji, Display Toggle, menu obrotowym, dedykowanym do przesuwania, przewijania, przybliżania i zmiany rozmiaru pędzla;
  • W komplecie regulowana w zakresie 16-82º podstawa, którą łatwo można dostosować do preferowanej pozycji, aby pracować w pełni komfortowo.
  • Kompatybilny z komputerami PC i Mac,
  • Współpracuje z setkami aplikacji wykorzystującymi funkcję czułości na nacisk, jak np. ®, Autodesk®, Pixologic®, Celsys®, Corel® i The Foundry®.

 

Spodziewana cena modelu Cintiq 22 wyniesie 999,90 EUR. Urządzenie pojawi się w sprzedaży już w lipcu.

„Rodzina kreatywnych ekranów piórkowych firmy Wacom od dawna służy profesjonalnym twórcom ilustracji, animacji, gier, wzornictwa przemysłowego i fotografii, a dzieła tych użytkowników spotykamy dosłownie na każdym kroku naszego codziennego życia naszego życia” – mówi Faik Karaoglu, wiceprezes wykonawczy działu kreatywnego Wacom. „Od najnowszej hollywoodzkiej animacji lub gry wideo, w którą ostatnio graliśmy, aż do nowych sportowych butów, które właśnie niesiesz ze sklepu do domu: to, że ekran piórkowy dla kreatywnych Wacom odegrał kluczową rolę w procesie projektowania tej produkcji czy odzieży jest praktycznie pewne. Teraz bierzemy wszystko, czego nauczyliśmy się od zawodowców, i oferujemy nieporównywalną radość z pracy bezpośrednio na ekranie i wszelkie korzyści twórcze z tym związane szerszej grupie odbiorców. Wprost nie możemy się doczekać, kiedy znów zaczniemy pomagać ludziom na całym świecie w tworzeniu niesamowitej sztuki cyfrowej.”

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Wacom znaleźć można na stronie: www.tabletygraficzne.pl

O firmie Wacom

Założona w 1983 roku firma Wacom jest globalnym przedsiębiorstwem z siedzibą w Japonii (Tokyo Stock Exchange 6727) oraz filiami i oddziałami na całym świecie, które obsługują sprzedaż i dystrybucję w ponad 150 krajach. Wizja firmy Wacom, aby zbliżyć do siebie ludzi i technologię poprzez naturalne technologie interfejsowe uczyniły z niej wiodącego na świecie producenta interaktywnych tabletów i ekranów piórkowych jak również piór cyfrowych i rozwiązań do rejestrowania i przetwarzania podpisów cyfrowych. Intuicyjne urządzenia wykorzystujące zaawansowaną technologię firmy Wacom zostały użyte do stworzenia jednych z najbardziej ekscytujących dzieł sztuki cyfrowej, filmów, efektów specjalnych, projektów mody i wzornictwa na świecie.