Aktualności

Nowe funkcje rysika S Pen: obsługa Galaxy Note10 gestami w oparciu o technologię piórkową Wacom

Samsung Galaxy Note, flagowy smartfon koreańskiego producenta, ciągle ewoluuje. Od niedawna wykorzystuje technologię piórkową Wacom, która umożliwia obsługę telefonu gestami, bez dotykania ekranu.

Nowa seria Galaxy Note10 i Galaxy Note10+, która zadebiutowała na rynku w sierpniu tego roku, korzysta z zaawansowanej technologii piórkowej Wacom.

Zastosowania cyfrowego rysika nie ograniczają się dziś wyłącznie do pisania i rysowania. Obejmują również obsługę wielofunkcyjnych, inteligentnych urządzeń takich jak nowy smartfon Galaxy Note10. Bazując na wprowadzonych w modelu Galaxy Note9 funkcjach wykorzystujących technologię Bluetooth LE oraz na nowych gestach bezdotykowych (Air Actions), S Pen pozwala kontrolować smartfona za pomocą gestów rysikiem. Dzięki temu w ogóle nie trzeba dotykać ekranu, by np. przełączyć się między przednią i tylną kamerą albo oddalić czy przybliżyć obraz przed zrobieniem zdjęcia.

„Współpraca z Samsungiem i rozwijanie serii smartfonów Galaxy Note były dla nas cennym doświadczeniem” – mówi Sayatake Komine, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań technologicznych firmy Wacom. „Samsung podchodzi z pasją do doskonalenia funkcji swoich smartfonów, a Wacom stara się nie tylko wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom, ale je przewyższać. Choć wyposażenie rysika S Pen w 6-osiowy czujnik do kontroli gestami było dla nas wyzwaniem, efekt końcowy mówi sam za siebie”.

Najnowszy model Galaxy Note z udoskonalonym rysikiem S Pen dostępny jest w dwóch rozmiarach: o przekątnej 6,3” lub 6,8”. Łączy elegancki design z bogatym zestawem narzędzi kreatywnych i zwiększających produktywność, które doceni każdy fan serii Galaxy Note.

 

Oprócz gestów bezdotykowych rysik S Pen używany w parze ze smartfonem Galaxy Note10 umożliwia również:

  • Łatwą i szybką edycję wideo (precyzyjne przycinanie filmów)
  • Nagrywanie ekranu (dodawanie tekstu do nagranych filmów)
  • Korzystanie z funkcji AR Doodle (dodawanie rysunków, efektów specjalnych i napisów do zdjęć i filmów)