Aktualności

Firma Wacom świętuje 35-lecie pozycji lidera kreatywności i technologii

Firma Wacom, pionier i lider w technologii pióra cyfrowego, kończy 35 lat i świętuje rocznicę, przedstawiając inspirujące historie oraz atrakcyjne oferty w podziękowaniu dla wielu użytkowników, klientów i partnerów społeczności twórczej Wacom.

Dusseldorf, Germany – 1 października 2018 – firma Wacom, pionier i lider technologii pióra cyfrowego, została założona w 1983 roku w Japonii. Obecnie firma Wacom świętuje 35-lecie pozycji lidera kreatywności i technologii z wieloma użytkownikami, klientami i partnerami społeczności twórczej.

Firma Wacom była pionierem idei pióra cyfrowego, które ciągle jest najlepszym i najbardziej intuicyjnym przyrządem do wyrażania ludzkiej kreatywności. „Łącząc nasze wieloletnie doświadczenie z nowymi możliwościami, jakie oferuje stale rozwijająca się branża IT, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić kreatywność na całym świecie dzięki najlepszym dostępnym piórom cyfrowym”, mówi Nobu Ide, CEO firmy Wacom. Ze względu na stale zwiększające się zastosowania 3D oraz kreację obecna dyskusja dotyczy najlepszego sposobu zintegrowania VR/MR z usprawnionym workflowem projektów. „Jako technologiczny lider na polu profesjonalnych przyrządów dla sztuki i wzornictwa, dostarczamy nowe rozwiązania dla wirtualnej rzeczywistości, oferując artystom i projektantom kreatywne narzędzia przyszłości”, wyjaśnia Nobu Ide.

35 lat lidera technologii

We wczesnych latach osiemdziesiątych komputery były toporne i daleko im było do intuicyjnej oraz łatwej obsługi. Surowe, migające na zielono na czarnym tle interfejsy wiersza poleceń były normą i bardzo powoli ustępowały miejsca wczesnym wersjom nowych i obiecujących graficznych interfejsów użytkownika, znanych z systemów operacyjnych używanych do dzisiaj.

W tym kontekście firma Wacom zaczęła szukać rozwiań wykraczających poza klawiaturę i mysz, aby znaleźć lepszy sposób na wypełnienie luki między ludźmi a komputerami. Zgodnie z nazwą, która składa się z japońskiej sylaby „Wa” oznaczającej harmonię i „Com” oznaczającej komputer, firma Wacom rozpoczęła projektowanie intuicyjnego urządzenia wprowadzającego dla zapewnienia bardziej kreatywnego wykorzystania komputera. W początkach istnienia swojej przełomowej technologii EMR firma Wacom stworzyła pierwszy tablet z piórem cyfrowym.