Aktualności

Ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27 zaprojektowany z myślą o harmonii

Najnowszy ekran piórkowy firmy Wacom, zaprojektowany z myślą o indywidualnych i wyjątkowych potrzebach dzisiejszych i przyszłych zawodowych twórców cyfrowych oraz zespołów zajmujących się tworzeniem treści, łączy zaawansowaną technologię pióra i funkcje dotykowe nowej generacji z najwyższą w tej klasie jakością ekranu i kolorów oraz konfigurowalnymi ulepszeniami w dziedzinie ergonomii. Ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27 skonstruowano z dbałością o szczegóły tak, aby służył jako przedłużenie ręki i wizji twórcy.

Tokio, Japonia i Düsseldorf, Niemcy – 28 września 2022 r. – Firma Wacom przedstawia ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27, czyli narzędzie dla twórców zaplanowane i opracowane przez członków globalnej społeczności artystów i projektantów we współpracy z zespołami ds. produktów firmy Wacom, aby zapewnić wrażenie pełnego zanurzenia w technologii i najwyższą stabilność podczas pracy piórem na ekranie. Stworzony specjalnie dla kreatywnych profesjonalistów: ilustratorów 2D, modelarzy 3D, twórców animacji i gier, artystów pracujących przy produkcjach wirtualnych itd. – Duża powierzchnia cyfrowego obszaru roboczego na ekranie Cintiq Pro 27 umożliwia płynną interakcję z aplikacjami dla twórców, a ponadto daje wygodę i łatwość obsługi, które stanowią synonim wszystkich urządzeń firmy Wacom. Nowy 27-calowy ekran piórkowy Cintiq Pro to wielki krok naprzód w praktycznie wszystkich aspektach, które mają znaczenie dla użytkowników cyfrowych ekranów piórkowych, czyli: większa wydajność pióra i funkcji wielodotykowych, lepsza ergonomia, wyższa częstotliwość odświeżania, żywe kolory o dużej dokładności, a wreszcie nacisk na wygodę i opcje specjalne, które dostosowuje sam użytkownik. Ponadto użytkownicy z pewnością docenią nowoczesny wygląd, niewielką masę i cienki ekran o przekątnej 27″, który zajmuje mniej miejsca niż jego poprzednik, czyli model Cintiq Pro 24. Najnowszy ekran piórkowy firmy Wacom dołącza do rodziny modeli Cintiq Pro 16 i Cintiq Pro 24, dzięki czemu powstaje wszechstronna oferta rozmiarów, która zaspokoi wszelkie potrzeby i wymagania dotyczące miejsca pracy.

„Nacisk na przetwarzanie w chmurze oraz korzystanie z usług zawodowych artystów pracujących na własny rachunek oraz w pracowniach, którzy muszą współpracować szybko i skutecznie w skali globalnej swobodnie, wymaga wielozadaniowego i całkowicie wszechstronnego narzędzia kreatywnego” – mówi Faik Karaoglu, wiceprezes wykonawczy Wacom’s Branded Business Group. „Nowy ekran Wacom Cintiq Pro 27 sprawia, że kreatywni profesjonaliści mogą liczyć na intuicyjną i naturalną pracę piórem i wprowadzanie dotykowe, niezwykle dokładne, fabrycznie skalibrowane kolory, szybsze odświeżanie oraz inne cechy, które pozwalają użytkownikom wygodnie i pewnie tworzyć i udostępniać prace w ramach całego procesu twórczego”.

Pióro Pro Pen 3 i funkcje wielodotykowe: nowy poziom personalizacji i wydajności

Premiera nowego pióra Pro Pen 3 to znaczna poprawa wrażeń użytkownika podczas pracy piórem na ekranie Cintiq Pro 27. Użytkownicy mogą teraz zmieniać masę, rozmiar korpusu i położenie środka ciężkości pióra dzięki dołączonym do niego wymiennym elementom. Możliwość spersonalizowania pióra pozwala spełnić wszelkie preferencje artystów i projektantów podczas pracy, co ostatecznie oznacza wygodniejsze i bardziej naturalne wprowadzanie danych cyfrowych. Ponadto w piórze Pro Pen 3 zastosowano jeszcze lepsze rozpoznawanie nachylenia. Pióro wciąż korzysta z uznanej technologii EMR (rezonansu magnetycznego) firmy Wacom i zapewnia 8192 poziomy czułości na nacisk oraz pracę bez baterii. Pióro nie wymaga ładowania, a zatem oszczędza cenny czas i pieniądze. Na piórze umieszczono również trzy programowalne przełączniki boczne, które umożliwiają tworzenie skrótów w oprogramowaniu i klawiszy modyfikatorów w praktycznie każdej dostępnej na rynku aplikacji czułej na nacisk.

Funkcje wielodotykowe to również standard. Artysta obsługuje je ręką niedominującą. Niezwykle często przydadzą się podczas pracy w wielu programach, a szczególnie aplikacjach 3D, które wymagają ściskania, powiększania i obracania modelu lub rzeźby przy pracy piórem. A teraz coś dla osób pracujących w wirtualnym środowisku produkcyjnym: dziesięciopunktowa funkcja Selective Touch umożliwia precyzyjnie przesuwanie suwaków na ekranie i obsługę innych elementów nawigacyjnych tak, aby zapewnić niezwykle wydajny przepływ pracy. A ponieważ ekran piórkowy współpracuje z komputerami Mac i PC, gesty obsługiwane przez dowolny system operacyjny są stale dostępne dla użytkownika. Funkcje wielodotykowe w systemach Linux zależą od obsługiwanej aplikacji. Dla artystów i projektantów, którzy wolą pracować w ulubionych aplikacjach bez korzystania z funkcji wielodotykowych przewidziano wygodny przycisk do ich włączania i wyłączania.

 Doskonały wyświetlacz

Nowy wyświetlacz w modelu Cintiq Pro 27 charakteryzuje się niemal zerową paralaksą i opóźnieniem oraz znacznie lepszą częstotliwością odświeżania 120 Hz. Takie parametry umożliwiają śledzenie kursora dwa razy szybciej niż w poprzednich modelach. Ekran zapewnia doskonałą rozdzielczość 4k w 10-bitowych kolorach, 98% DCI-P3 (Digital Cinema Initiatives – Protocol 3), czyli zgodność z normą kolorów w przemyśle filmowym, a także dokładność kolorów 99% Adobe® RGB. Użytkownicy z pewnością będą zachwyceni wiernością wyświetlania i realistycznymi wrażeniami wizualnymi. Wyświetlacz ma certyfikaty Pantone® i Pantone SkinTone, co oznacza, że jest zgodny z normą Pantone w zakresie dokładnego wyświetlania całego zakresu odcieni kolorystycznych ludzkiej skóry. Użytkownicy, którzy lubią umieszczać najczęściej używane skróty klawiaturowe bliżej miejsca pracy, mogą skorzystać z ośmiu wygodnym przycisków ExpressKeys®, po cztery z obu stron ekranu. Tym razem umieszczono je z tyłu, aby zapewnić łatwy i ergonomiczny dostęp. Dodatkowo nowy model Wacom Cintiq Pro 27 wyposażono w rozszerzaną ramkę, do której można dodać niewielki element zwiększający powierzchnię np. na klawiaturę lub smartfon. Ekran piórkowy Cintiq Pro 27 zajmuje mniej miejsca niż Cintiq Pro 24, dzięki czemu umożliwia stworzenie uporządkowanego i wydajnego miejsca pracy. Zmatowione szkło na całej powierzchni daje artystom dokładną kontrolę i naturalne wrażenie podczas rysowania piórem na ekranie.

Nowa podstawa specjalnie dla projektantów

Nowa podstawa świetnie pasuje do nowoczesnego i eleganckiego wzornictwa premierowego ekranu piórkowego Cintiq. Jest w pełni regulowana, dzięki czemu można ją ustawić praktycznie w każdym położeniu roboczym. Obsługuje nawet obrót ekranu o ok. 20 stopni. Użytkowników, którzy wolą inną podstawę z pewnością ucieszy wieść, że ekran ma uchwyty Vesa do podstaw innych producentów.

„Zawodowi twórcy treści w mediach, rozrywce, wzornictwie przemysłowym i edukacji mogą teraz używać narzędzia przystosowanego do ich ulubionego sposobu pracy” – dodaje Karaoglu. „Każdy ma swój wyjątkowy sposób pracy, niezależnie, czy tworzy ilustracje 2D, rzeźby w 3D, czy opracowuje wirtualne rozwiązania produkcyjne. Dlatego z dumą przedstawiamy społeczności twórców nasz nowy ekran Cintiq Pro 27”.

Współpraca z wieloma aplikacjami. Dostępne nowe wersje próbne oprogramowania

Użytkownicy Wacom Cintiq Pro 27 z każdej branży kreatywnej: ilustracji, animacji, tworzenia gier, fotografii i wzornictwa przemysłowego przekonają się, że wszystkie ich ulubione aplikacje czułe na nacisk świetnie współpracują z nowym ekranem piórkowym. Osoby pracujące na ekranie piórkowym Cintiq Pro mogą wciąż liczyć na doskonałe wyniki pracy w najlepszych aplikacjach firm Adobe®, Autodesk®, Corel®, Pixologic® i Foundry®. Aby zapewnić nabywcom Cintiq Pro 27 nowe perspektywy w ich twórczych podróżach, w chwili wprowadzenia na rynek Wacom oferuje dostęp do następujących trzymiesięcznych wersji próbnych oprogramowania (do pobrania): Celsys’® Clip Studio Paint EX, wszechstronna i prosta w użyciu aplikacja do rysowania cyfrowego służąca do tworzenia komiksów, ilustracji i animacji 2D oraz MASV®, działająca w chmurze aplikacja do udostępniania plików dla kreatywnych profesjonalistów. W drugiej połowie października dostępne będą również trzymiesięczne wersje próbne następujących programów: Shapr3D®, intuicyjnego narzędzia CAD ułatwiającego szybsze modelowanie 3D i Bluescape®, rozwiązania do współpracy wizualnej z możliwością tworzenia tablic, nieograniczonych obszarów roboczych i wyszukiwania obrazów. Ponadto w drugiej połowie października użytkownicy będą mogli pobrać 90-dniowe wersje próbne Toon Boom®’s Harmony do tworzenia gotowych animacji 2D oraz aplikacji Storyboard Pro, czyli wszechstronnego rozwiązania do tworzenia storyboardów.

 Dostępność i zrównoważony rozwój

W momencie premiery ekran piórkowy Cintiq Pro 27 będzie dostępny w eStore Wacom oraz w wybranych sklepach. Sugerowana cena detaliczna ekranu piórkowego Wacom Cintiq Pro 27 wynosi 3499,95 USD, 3849,99 EUR* lub 3249,99 GBP*. Sugerowana cena detaliczna specjalnej ergonomicznej podstawy Wacom wynosi odpowiednio 499,95 USD, 599,99 EUR* lub 499,99 GBP*. Ponieważ ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27 można używać wyłącznie ze specjalną ergonomiczną podstawą Wacom lub podstawą Vesa innego producenta, zestaw składający się z ekranu piórkowego i specjalnej podstawy jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 4449,99 EUR* lub 3759,99 GBP*. Wacom dba o środowisko naturalne, dlatego ponad 50% korpusu i podstawy ekranu wykonano z tworzywa sztucznego PCR.

*Wszystkie ceny w EUR i funtach to zalecane ceny detaliczne z VAT.

O firmie Wacom

Założona w 1983 roku firma Wacom jest globalnym przedsiębiorstwem z siedzibą w Japonii (Tokyo Stock Exchange: 6727) oraz filiami i oddziałami na całym świecie, które obsługują sprzedaż i dystrybucję w ponad 150 krajach. Wizja firmy Wacom, aby zbliżyć do siebie ludzi i technologię poprzez naturalne technologie interfejsowe uczyniły z niej wiodącego na świecie producenta interaktywnych tabletów i ekranów piórkowych jak również piór cyfrowych i rozwiązań do rejestrowania i przetwarzania podpisów cyfrowych. Intuicyjne urządzenia wprowadzające wykorzystujące zaawansowaną technologię firmy Wacom zostały użyte do stworzenia jednych z najbardziej ekscytujących dzieł sztuki cyfrowej, filmów, efektów specjalnych, mody i wzornictwa na świecie. Umożliwiają one użytkownikom korzystanie w pracy i w domu z wiodących technologii interfejsowych do wyrażania swojej osobowości. Odwiedź stronę www.wacom.com, aby uzyskać więcej informacji.

 

###