Spotkanie

Kiedy fotografia spotyka się z rysunkiem – Warsztaty z Kaludią Narożnik i Jakubem Kaźmierczykiem

Data spotkania: 29.08.2019

 

Co powiesz na połączenie zdjęć i rysunku? Ta technika staje się coraz bardziej popularna, ale co jeśli wiesz jak zrobić zdjęcie, a nie masz pojęcia jak pociągnąć kreskę? Podczas naszych warsztatów nauczymy Cię wszystkiego! Zaplanowaliśmy półtora dnia inspiracji i technicznego szkolenia, więc będzie naprawdę ciekawie!

Po wielu pozytywnych głosach po ostatnich warsztatach postanowiliśmy przygotować ich kolejną, rozszerzoną edycję! Tym razem spotkamy się na półtora dnia. W piątkowe popołudnie wybierzemy się w plener, na którym przygotujemy zdjęcia, które będziemy opracowywać kolejnego dnia. Spotykamy się o 16:30 i fotografujemy do zachodu słońca – w końcu wtedy światło jest najładniejsze! Dokładne miejsce pleneru będzie wybrane na kilka dni przed warsztatami z uwagi na polskie warunki pogodowe. Celujemy jednak w okolice Pawilonu Czterech Kopuł lub Bibliotekę Uniwersytecką. Podzielimy się na grupy, a każda z nich (w zależności od liczby osób), dostanie do dyspozycji doświadczoną modelkę (max. 4 osoby na jedną modelkę). Będziemy korzystać ze światła naturalnego, jak również błyskowego – marki Profoto.

Po zachodzie słońca, całą ekipą pójdziemy do wybranego baru, gdzie dalej będziemy rozmawiać o zdjęciach, sprzęcie i innych, fotograficznych sprawach.

Kolejnego dnia zaczynamy przed południem. Spotkamy się w nowym sklepie Notopstryk, który teraz bez wątpienia jest jednym z najlepszych sklepów fotograficznych w Polsce, a do tego został wyposażony w studio, będące zarazem salą szkoleniową.

Tu wprowadzimy Was w meandry zarządzania kolorem – tę część poprowadzi ekspert Eizo, czyli marki, która produkuje najlepsze monitory dla fotografów. Do Waszej dyspozycji będzie komplet monitorów Eizo i tabletów Wacom, więc każdy będzie mógł pracować podczas warsztatów właśnie na wspomnianym sprzęcie.

Aby nasz materiał był kompletny, trzeba go wyretuszować. Tu do akcji wkracza Klaudia – Ambasadorka Wacoma, która wprowadzi Was w użycie tabletu. Następnie wyretuszujecie wybrane zdjęcie z sesji. Jakub opowie Wam o technikach, które stosuje w swojej pracy – od korekcji niedoskonałości, poprzez konturowanie, do color gradingu. To jednak nie koniec, bo tu znów wkracza Klaudia, która po raz kolejny wykorzysta tablet, ale tym razem do pociągnięcia kresek po gotowych zdjęć, żeby nadać im bardziej malarskiego charakteru. Z resztą zobaczycie zdjęcia – nie wyglądają świetnie?

Kiedy nasze prace będą kompletne, wydrukujemy je na profesjonalnej drukarce Epsona.
Spotykamy się o 16:30, w piątek 23 sierpnia w plenerze (miejsce zostanie podane kilka dni przed warsztatami).

Skrócony plan warsztatów:
• Pierwszy dzień
• Plener we Wrocławiu z modelkami do zachodu słońca
• Praca ze światłem naturalnym i błyskowym w plenerze
• Kolacja / rozmowy przy kuflu (dla chętnych – cena warsztatów nie obejmuje jedzenia i napojów w ten
dzień)
• Drugi dzień
• Zarządzanie kolorem – dlaczego to takie ważne?
• Tablet – must have na biurku fotografa
• Retusz zdjęć
• Lunch
• Połączenie zdjęć z rysunkiem
• Wydruk zdjęć

Każdy z uczestników, pierwszego dnia powinien mieć ze sobą aparat z obiektywem portretowym. Drugiego dnia, wymagany jest laptop z zainstalowanym Adobe Lightroom lub Capture One oraz Adobe Photoshop.

Koszt warsztatów to 459 zł, zapisy prosimy składać mailowo na:
[email protected]

Ilość uczestników na warsztatach ograniczona jest do 12 osób.