Intuos Pro

Seria Intuos Pro – rozwiązania do tworzenia grafiki z technologią precyzyjnie reagującą na dotyk i piórkiem z wieloma poziomami nacisku, doskonale sprawdzą się w precyzyjnych zastosowaniach, na przykład retuszu fotografii.

Precyzyjne piórko

Wacom był pierwszym producentem, który stworzył piórko niewymagające ładowania. Dzięki temu użytkownik unika przerw w pracy wskutek własnego niedopatrzenia. Ergonomiczne piórko Wacom Pro Pen 2 jest bardzo czułe i precyzyjne (ma ponad 8000 poziomów nacisku i 60 poziomów nachylenia). Również na nim znajdują się dwa konfigurowalne przyciski, które ułatwiają dostęp do najczęściej używanych funkcjonalności. Szczególną cechą tabletów Wacom jest brak opóźnienia w odczycie pozycji pióra na tablecie, co bywa irytujące w codziennej pracy w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Efektywniejsza praca dzięki skrótom klawiaturowym

Na tablecie użytkownik ma do dyspozycji 8 konfigurowalnych, specyficznych dla aplikacji przycisków ExpressKey™, pierścień Touch Ring, funkcja widoku Express View, menu okrągłe, Display Toggle (przełączanie wyświetlacza), dedykowane do przesuwania, przewijania, przybliżania, rozmiaru pędzla i trybu precyzji. Możliwe jest intuicyjne tworzenie najczęściej wykorzystywanych skrótów, a multidotykowa obsługa gestów pozwala przybliżać, przesuwać i wykonywać nawigację jednym ruchem palców.

Kompaktowy i wytrzymały

Tablet Wacom Intuos Pro jest dostępny w dwóch wielkościach: średniej i dużej. Oba warianty zajmują mniej miejsca i są bardziej kompaktowe od poprzedników. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów, jak anodyzowane aluminium i żywica wzmocniona włóknem szklanym udało się stworzyć solidny i wytrzymały tablet piórkowy o grubości zaledwie 8 mm.

Kluczowe zalety i funkcje:

• Precyzyjne piórko najnowszej generacji – Wacom Pro Pen 2
• Przyciski ExpressKey™ i okrągłe menu, jak również przyciski na piórku są konfigurowalne, w połączeniu z ekranem reagującym na gesty wielodotykowe stanowią proste, oszczędzające czas skróty klawiaturowe.
• Dostępne w rozmiarze średnim (338 x 219 x 8 mm) i dużym (430 x 287 x 8 mm).
• Współpraca z komputerami z platformą Mac, jak i Windows.
• Dla osób zainteresowanych głównie grafiką dostępna jest wersja Wacom Intuos Pro Paper Edition, która umożliwia rysowanie tuszem na papierze za pomocą pióra Wacom Finetip Pen, a następnie konwersję rysunków do postaci cyfrowej. W tej formie można pracować już w środowisku cyfrowym, używając standardowej wersji tabletu. Synchronizacja i eksport rysunków na papierze do popularnych formatów plików graficznych za pomocą bezpłatnej aplikacji Inkspace – w tym warstwowych formatów rastrowych i wektorowych.
• Rejestrując Inkspace użytkownik zyskuje darmową przestrzeń w chmurze i szereg przydatnych funkcji, m.in. możliwość współdzielenia bieżących produktów.