Artykuły

Wacom wprowadza nowy ekran Cintiq dla początkujących profesjonalistów, studentów i pasjonatów

Nowa klasa podstawowa ekranu piórkowego dla kreatywnych z optymalnym zestawem funkcji dla rosnącej grupy młodych studentów sztuki i projektowania

Las Vegas, Nevada – 8 stycznia 2019 r. – Dziś na targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show firma Wacom zaprezentowała nową klasę ekranów piórkowych dla kreatywnych. Cintiq 16 firmy Wacom to niesamowite narzędzie do tworzenia cyfrowych szkiców, ilustracji i rysunków technicznych, które wykorzystuje 35-letnie doświadczenie i wiedzę Wacom w dziedzinie opracowywania produktów umożliwiających bardziej naturalne i wydajne tworzenie. Nowy Cintiq zaprojektowano z myślą o młodych, kreatywnych profesjonalistach, twórczych pasjonatach, studentach sztuki i hobbystach, którzy chcą korzystać z godnych zaufania i niezawodnych doświadczeń firmy Wacom, ale niekoniecznie potrzebują wszystkich zaawansowanych funkcji zastosowanych w produktach z linii Cintiq Pro. Cintiq stanowi również atrakcyjną ofertę dla obecnych użytkowników tabletów piórkowych dla kreatywnych, którzy pragną po raz pierwszy wypróbować pióro Wacom na ekranie. Nowy model w zalecanej cenie detalicznej 2599 PLN ma trafić do sklepów pod koniec stycznia.

* Wszystkie ceny w PLN zawierają VAT. Ceny mogą się różnić u wybranych sprzedawców

Produkty Wacom spod znaku cyfrowego pióra i wyświetlacza stały się nieodzowne dla kreatywnych profesjonalistów. Teraz oferujemy tę samą technologię pióra, jakość konstrukcji i wiedzę tym, którzy pragnęli ich już wcześniej, ale ze względu na trudne początki kariery być może nie mogli sobie pozwolić na wykorzystywanie pełnego zakresu profesjonalnych funkcji urządzeń Wacom” – oświadczył Faik Karaoglu, wiceprezes wykonawczy działu kreatywnego Wacom. „Naszym zdaniem jest to doskonałe rozwiązanie dla początkujących twórców, ale także dla studentów, wykonawców rysunków technicznych w branży architektonicznej, planowaniu, wzornictwie przemysłowym lub inżynierii, a nawet dla twórców o ugruntowanej renomie, którzy chcą nabyć drugie urządzenie do domowego biura lub pracowni.”

Cintiq 16 wyposażono w technologię pióra Pro Pen 2 firmy Wacom, która oferuje profesjonalne pióro cyfrowe za przystępną cenę. Pióro to zapewnia 8192 poziomy czułości na nacisk i reakcję na nachylenie, które przekładają się na niezrównaną precyzję i dokładność. Dzięki technologii rezonansu elektromagnetycznego (EMR) firmy Wacom pióro nie wymaga akumulatora ani ładowania – nigdy. Wyświetlacz full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 wyświetla 72% kolorów standardu NTSC. Jest pokryty hartowanym szkłem z powłoką antyrefleksyjną i daje naturalne odczucia podczas pracy, takie jak na tradycyjnym papierze. Cintiq 16 ma atrakcyjną, a przy tym kompaktową konstrukcję, która ułatwia umieszczenie go w przestrzeni roboczej, a wyjątkowy przewód „3 w 1” likwiduje bałagan na biurku. Nowy Cintiq doskonale nadaje się dla użytkowników, którzy chcą dostosować swoją przestrzeń pracy z wykorzystaniem zaawansowanych, cyfrowych narzędzi do obsługi pióra i ekranu.

Wraz z wprowadzeniem modelu Cintiq w 2001 roku firma Wacom stała pierwszym producentem, który zaoferował ekran piórkowy do tworzenia. Ekrany takie służą dziś do tworzenia praktycznie wszystkich animacji, prac przy rozwoju gier i opracowywania wzornictwa przemysłowego. Wacom Cintiq lub Cintiq Pro firmy Wacom jak żaden inny produkt pozwala odtwarzać realia pracy na tradycyjnych nośnikach. Jest naturalny i intuicyjny, a na dodatek zwiększa wydajność i umożliwia natychmiastową współpracę. Idealny do tworzenia ilustracji, projektowania graficznego, retuszu zdjęć i projektowania układów: Cintiq 16 sprawdzi się zarówno dla kreatywnych pasjonatów, jak i początkujących profesjonalistów. Linia ekranów Cintiq współpracuje z komputerami PC i Mac oraz z setkami aplikacji wykorzystującymi funkcję czułości na nacisk, jak np. pakiet Adobe, Autodesk, Pixologic, Celsys, Corel i The Foundry.

 

O firmie Wacom

Założona w 1983 roku firma Wacom jest globalnym przedsiębiorstwem z siedzibą w Japonii (Tokyo Stock Exchange 6727) oraz filiami i oddziałami na całym świecie, które obsługują sprzedaż i dystrybucję w ponad 150 krajach. Wizja firmy Wacom, aby zbliżyć do siebie ludzi i technologię poprzez naturalne technologie interfejsowe uczyniły z niej wiodącego na świecie producenta interaktywnych tabletów i ekranów piórkowych jak również piór cyfrowych i rozwiązań do rejestrowania i przetwarzania podpisów cyfrowych. Intuicyjne urządzenia wykorzystujące zaawansowaną technologię firmy Wacom zostały użyte do stworzenia jednych z najbardziej ekscytujących dzieł sztuki cyfrowej, filmów, efektów specjalnych, projektów mody i wzornictwa na świecie.

Więcej informacji na temat produktów firmy Wacom Europe znajduje się na stronie www.wacom.com]