Artykuły

Wacom w edukacji

Każdy, kto dostał kiedyś sms-a od nastolatka, zetknął się z tajemniczymi skrótami używanymi, aby ułatwić cyfrową komunikację. Szybki, nowoczesny tryb życia kładzie nacisk przede wszystkim na efektywność, dlatego skrótowce i elementy stenograficzne zaczęły się pojawiać w wysyłanych na co dzień sms-ach i emailach, a nawet w mowie.

Nic dziwnego, że odręczne pismo wyszło z mody; nawet robiąc zwykłą listę zakupów, wolimy wrzucić ją do aplikacji Evernote niż spisać ją ręcznie na odwrocie starego paragonu czy niepotrzebnej koperty. Zaczyna się wcześnie: w wielu szkołach podstawowych nauka pisania ołówkiem i długopisem kończy się już w pierwszych klasach, ustępując miejsca nauce posługiwania się klawiaturą, uznawanej za bardziej przydatną i przyszłościową.

Lekcje kreatywności

Zachęć uczniów, by korzystali z technologii Wacom do rozwijania swojej kreatywności, umiejętności krytycznego myślenia i zdolności rozwiązywania problemów, które przydadzą im się w dorosłym życiu.

Budzenie potencjału

Jak zainspirować uczniów, by poszerzali swoje horyzonty, jednocześnie przygotowując ich na karierę w branży artystycznej? Pozwól im ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności z pomocą narzędzi, których używają największa studia i agencje kreatywne na świecie.

„Każdy, kto chce profesjonalnie zajmować się grafiką cyfrową, musi mieć odpowiednią wiedzę techniczną. Studenci powinni poznać technologię w praktyce, by wiedzieć nie tylko jak ją stosować, ale też jak wynieść ją na nowy poziom.”

– Anthony Fisher, kierownik wydziału sztuki komiksowej, Savannah College of Art and Design

Solidne podstawy

Bez względu na to, czy wprowadzasz uczniów szkoły podstawowej w świat artystycznej twórczości, czy wspierasz licealistów marzących o karierze projektantów mody, dając im produkty Wacom wzbogacisz ich naukę o nowe doświadczenia.

Cyfrowe rozwiązania Wacom zachęcą uczniów do rozwijania pasji takich jak pisanie, rysowanie i malowanie. Smartpady i tablety piórkowe Wacom ułatwiają eksperymentowanie oraz współpracę, jak również uczą krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Pełne zaangażowanie

Łącz różne style nauczania, aby zachęcić uczniów do interakcji i pomóc im w zrozumieniu materiału. Produkty Wacom pozwalają wizualnie wyjaśniać omawiane koncepcje, umożliwiają współpracę i ułatwiają edukację na odległość.

Dopasuj nauczanie do indywidualnych potrzeb każdego ucznia, spontanicznie robiąc notatki i dopiski na ekranie – albo stwórz interaktywne materiały, które każdy uczeń może przeglądać we własnym tempie.

Poznaj rozwiązania Wacom dla edukacji