Artykuły

Praca, nauka i tworzenie z Wacom w domu

Covid-19 postawił wielu z nas w niezwykłej sytuacji. Wyzwaniem jest dostosowanie się do nowych zasad i przyjęcie nowych zwyczajów, które uchronią przed chorobą nas i innych. Zmieniło się nasze codzienne życie, stanęliśmy w obliczu wielu niewiadomych i pytań odnośnie pracy i nauki.

Covid-19 postawił wielu z nas w niezwykłej sytuacji. Wyzwaniem jest dostosowanie się do nowych zasad i przyjęcie nowych zwyczajów, które uchronią przed chorobą nas i innych. Zmieniło się nasze codzienne życie, stanęliśmy w obliczu wielu niewiadomych i pytań odnośnie pracy i nauki. Wiele firm zachęca pracowników do pracy zdalnej. Szkoły są zamknięte, zmuszając nauczycieli i uczniów do znalezienia nowych sposobów nauki w domu. Studia i agencje kreatywne próbują zwiększyć efektywność pracy zdalnej, aby zabezpieczyć wykonanie projektów przy napiętych terminach.

W kilku ostatnich tygodniach otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących pracy, nauki i tworzenia w warunkach domowych. Zdecydowaliśmy się zbierać wszystkie informacje i regularnie dzielić się z wami. I chociaż dla wielu z nas ta sytuacja jest czymś nowym, z drugiej strony jest rzesza freelancerów ze środowisk twórczych, którzy mają duże doświadczenie w pracy zdalnej i chętnie się nim podzielą.

 

5 WSKAZÓWEK – JAK PRACOWAĆ I UCZYĆ SIĘ W DOMU

Nieważne czy uczysz się czy pracujesz zdalnie, mamy dla ciebie kilka wartościowych wskazówek, które pomogą ci się dostosować do nowej sytuacji.

1. Stwórz dedykowane miejsce do pracy lub nauki

Zmień kuchnię w klasę szkolną lub kącik w sypialni w biuro. Wypracuj nawyk “udawania się” do pracy rano I “podrzucania” dzieci „do szkoły”. Kompletne ubranie pomoże ci wczuć się w sytuację.

2. Stwórz harmonogram dnia

Ustal stałe godziny nauki. Możesz pobrać z sieci dźwięk dzwonka, który będzie rozbrzmiewał na początku i na końcu każdej lekcji. Działaj w zwykłych godzinach pracy i oddziel ją od reszty dnia. Zaplanuj przerwy na kawę i lunch i dostosuj się do nich. Unikaj nadmiaru pracy.

 3. Zorganizuj się

Przygotuj listę zadań, określ terminy ich wykonana i kontroluj postęp prac. Dzięki temu pozostaniesz skupiony i zmotywowany. Stwórz zasady działania w porozumieniu ze współpracownikami, a także domownikami (przynajmniej spróbuj).

4. Razem jesteśmy silniejsi

Może siedzimy samotnie w domu, ale jesteśmy wszyscy w takiej samej sytuacji. Aby polepszyć komunikację zaplanuj regularne wirtualne spotkania ze swoim zespołem czy klientami. „Spotykaj się” wirtualnie i czatuj z kolegami w czasie przerw, tak jak byś to robił w pracy czy szkole. Spytaj, czy czegoś nie potrzebują. Rozmowy telefoniczne i czaty zamień na video konferencje, tak byście mogli się nawzajem widzieć.

5. Ruszaj się nie pozostawaj bierny

Jeśli nie podlegasz kwarantannie, wychodź regularnie na dwór. Idź na spacer, odetchnąć świeżym powietrzem lub poćwiczyć. Jeśli wyjście z domu nie jest możliwe, pamiętaj by rozciągać się i regularnie zmieniać pozycję.
Aby zachować trzeźwy umysł, znajdź czas na nowe pomysły lub stworzenie czegoś nowego. Poszukuj. Wiele ciekawych wydarzeń przeniosło się do online’u. Na przykład muzea oferują wirtualne zwiedzanie swoich kolekcji, to świetne źródło inspiracji.

Wacom dla edukacji

Nasz zespół współpracuje z wieloma szkołami i uczelniami wyższymi, dzięki temu klasy i sale wykładowe dysponują technologią cyfrową. Dzięki współpracy z innymi partnerami wypracowano rozwiązania do zdalnego nauczania i pracy grupowej w wirtualnych klasach. W kilku regionach najbardziej dotkniętych przez Covid-19, uczniowie i ich rodzice doświadczają obecnie, jak bardzo intuicyjne jest korzystanie z tabletów Wacom i jak łatwe jest przejście do domowego nauczania i e-learning.

Potrzebujesz wytchnienia?

Skupienie jest ważne, ale co jakiś czas zrób sobie przerwę. I tak sytuacja jest ciężka. Więc pamiętaj: jesteśmy w tym razem. Jeśli czujesz, że ściany domu cię zaczynają przytłaczać, mamy coś dla ciebie. Zobacz poniższe przykłady, niech będą chwilą wytchnienia, inspiracji lub śmiechu.

 

#casawacom

Zdołowała cię ta sytuacja? Może zainspiruje cię i podniesie na duchu kampania zainicjowana przez zespół Wacom z Włoch, pierwszego europejskiego kraju objętego kwarantanną. Mamy świetne, praktyczne rady od naszych ambasadorów. Dowiedz się więcej.

#wacomworkspace

Zawsze ciekawiło Cię, w jaki sposób inni ludzie organizują sobie pracę z domu? Wyszukaj posty z hashtagiem #wacomworkspace i @Wacom na Instagramie, a zobaczysz miejsca pracy twórców z całego świata. To fajna i inspirująca odskocznia od pracy. Śledź też: Wacom on Instagram

 THU TV

Nasi przyjaciele z Trojan Horse was a Unicorn otworzyli swoje archiwa filmowe, aby podzielić się z wami inspirującymi rozmowami z kilkoma niezwykłymi artystami. Sprawdźcie, co trzeba zrobić, aby uzyskać darmowy dostęp tutaj.

Bądźcie zdrowi i… kreatywni!