Artykuły

Poznaj smartpady Bamboo Folio i Bamboo Slate

Natchnienie może przyjść w każdej chwili, podczas spotkania biznesowego czy wykładu na uczelni. A gdyby tak można było uchwycić te ulotne pomysły i wynieść je na zupełnie nowy poziom? Smartpady Bamboo Slate i Bamboo Folio odmieniają dotychczasowy sposób robienia notatek, łącząc prostotę rysowania ołówkiem na papierze z zaletami cyfrowego medium. Dzięki nim możesz swobodnie notować, szkicować i rysować, a potem doskonalić swoje pomysły i udostępniać je jednym kliknięciem. Płatna subskrypcja Inkspace, czyli chmurowego rozwiązania Wacom, pozwala konwertować odręczne notatki na tekst, eksportować prace do grafiki wektorowej lub ulubionych aplikacji jak Evernote czy OneNote oraz zapisywać je w folderach Dropbox.

Dowiedz się jak:

  • oszczędzić czas dzięki funkcji konwertowania odręcznych notatek na tekst z usługą Inkspace*,
  • eksportować pliki do ulubionych aplikacji,
  • tworzyć grafikę wektorową (.SVG),
  • uzyskać dostęp do swojej pracy z dowolnego miejsca z usługą Inkspace.

Kilka słów o Bamboo Folio i Bamboo Slate

Smartpady Bamboo Folio i Bamboo Slate łączą prostotę pisania na papierze z nowoczesną technologią. Inteligentny notes i długopis reagują na 1024 poziomy nacisku, dzięki czemu cyfrowe notatki nie różnią się wyglądem od odręcznych. W pełni naładowana bateria starcza aż na osiem godzin pracy, dlatego możesz zabrać smartpada Bamboo do pracy, na uczelnię czy na miasto, nie martwiąc się noszeniem ładowarki.

Dołączony do smartpadów Bamboo inteligentny długopis pozwala pisać zupełnie normalnie, używając dowolnego papieru i własnego smartfona lub tabletu. Pisz, szkicuj i rysuj, a gdy skończysz, naciśnij jeden przycisk, by zapisać swoją pracę w postaci cyfrowej – na smartpadzie (do stu stron) lub na dowolnym urządzeniu iOS lub Android obsługującym Bluetooth. Potem możesz przeglądać i edytować pliki w aplikacji Bamboo Paper albo zapisywać i otwierać notatki z dowolnego miejsca dzięki chmurze Inkspace.

Bamboo Folio jest kompatybilny ze wszystkimi notesami w formacie A4 (21 × 29,7 cm) i A5 (14,8 x 21 cm) o grubości do 80 stron, natomiast Bamboo Slate dostępny jest w dwóch rozmiarach: A4 i A5.

Zarówno do Bamboo Folio, jak i do Bamboo Slate dołączony jest inteligentny długopis z zapasowym wkładem, notes, kabel micro USB oraz skrócona instrukcja obsługi.

Podszlifuj swoje pomysły

Czasami wystarczy tylko nieco popracować nad prostym pomysłem, by przerodził się w imponujący projekt. Stwórz wstępny rysunek długopisem na papierze, a potem użyj swojej subskrypcji Inkspace Plus, żeby przekonwertować go do postaci wektorowej, którą możesz następnie przekształcać i udoskonalać. Pobierz też aplikację Bamboo Paper, aby z łatwością zakreślać najważniejsze fragmenty notatek z wykładów, dodawać adnotacje do projektów nowych produktów, szkicować logo na bloga czy po prostu zapisać swoje pomysły na później. Edytowalny cyfrowy tusz pozwala swobodnie dodawać kolory i cienie, dzięki czemu bez problemu podrasujesz swój pierwotny szkic.

Notatki na 5+

Żmudne przepisywanie notatek należy już do przeszłości. Dzięki Inkspace Plus możesz przekonwertować odręcznie zapisane strony do postaci całkowicie edytowalnego tekstu, łącznie z punktorami, nawiasami i podkreśleniami. W ten sposób zamiast tracić czas na mechaniczne przepisywanie, masz go więcej na kreatywną pracę nad swoimi pomysłami. Zapisuj notatki, rysunki i szkice w chmurze Inkspace i swobodnie udostępniaj je znajomym, współpracownikom albo kolegom z klasy.

Eksportowanie na zawołanie

Bamboo Folio i Bamboo Slate współpracują z aplikacjami takimi jak Bamboo Paper, Evernote i OneNote oraz programami do przechowywania plików (m.in. Dropbox), aby ułatwić edytowanie i udostępnianie materiałów. Dodatkowo Bamboo Paper automatycznie synchronizuje się z chmurą Inkspace, nie trzeba więc zapisywać plików ręcznie.

Dostęp bez ograniczeń

Dzięki usłudze Inkspace możesz zacząć, przerwać i wznowić pracę na dowolnym urządzeniu – smartfonie, tablecie, komputerze stacjonarnym czy laptopie. Strona internetowa Inkspace pozwala synchronizować pliki między urządzeniami, eksportować je do formatu .SVG (wymaga subskrypcji Inkspace Plus), .JPG, .PNG, .PDF i WILL, a także przechowywać aż do 5 GB danych, co odpowiada ponad 6 tysiącom stron notatek!