Artykuły

Najlepszy tablet do nauki zdalnej dla Twojego dziecka

Na długo przed pandemią koronawirusa Melissa Ashcraft była niezależną pisarką i dziennikarką, która pracowała z domu i spędzała długie godziny w towarzystwie swojego kilkuletniego wówczas syna. Teraz z powodu przymusowej izolacji historia zatacza koło, ale syn Melissy jest już za duży, by dało się zająć go oglądaniem bajek. Musi też kontynuować naukę na odległość. Rozwiązanie? Tablet Wacom One.

 

Na długo przed pandemią koronawirusa Melissa Ashcraft była niezależną pisarką i dziennikarką, która pracowała z domu i spędzała długie godziny w towarzystwie swojego kilkuletniego wówczas syna. Musiała wtedy pogodzić pracę zawodową z opieką nad hiperaktywnym, wiecznie wiercącym się maluchem. „Ciągle się po wszystkim wspinał, w tym po mnie” – wspomina Melissa. „Któregoś dnia zaczął się po mnie wspinać, pijąc mleko, i wylał mi je na laptopa”. Podobno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ale jeśli wyląduje na laptopie, to inna sprawa.

Gdy jej syn podrósł, Melissa wróciła do pracy w marketingu. Obecna sytuacja związana z Covid-19 sprawiła jednak, że historia zatoczyła koło, a ona i jej syn znów znaleźli się pod jednym dachem bez możliwości chodzenia do pracy i szkoły. Jedyna różnica jest taka, że syn Melissy ma już 14 lat i nie da się go zająć oglądaniem w kółko tych samych bajek.

„Na kilka dni przed tym, jak gubernator naszego stanu wydał nakaz pozostania w domach, przyniosłam mojemu synowi tablet Wacom One z myślą, że będzie go używał do rysowania i robienia zadań z matematyki, która jest jego ulubionym przedmiotem” – opowiada Melissa. „Osobiście jestem beznadziejna z algebry, więc nie mam pojęcia, skąd mu się wziął ten talent do liczb”.

Oddanie tabletu Wacom One w ręce ciekawskiego czternastolatka okazało się strzałem w dziesiątkę. „Zaczął od rysowania w Autodesk Sketchbook” – mówi Melissa. „To świetna aplikacja dla kogoś, kto nie czuje się pewnie w Photoshopie. Nawet ja sobie z nią radzę, a Photoshop to dla mnie czarna magia”.

Korzystając z Wacom One, syn Melissy zaczął rysować po kilka godzin dziennie. „Ostatnio zaproponowałam mu, żeby narysował owoce, które kupiłam parę dni wcześniej” – mówi Melissa.

„I tak zrobił, ale zamiast trzymać się martwej natury, dodał też coś od siebie”.

Syn Melissy używa też Wacom One do odrabiania lekcji z matematyki.

„Chwycenie rzutem na taśmę tabletu Wacom One zanim zaczęliśmy izolację było genialnym posunięciem. To dużo lepsze rozwiązanie niż drukarka, a mój syn autentycznie lubi na nim pracować”.

Wacom One to idealny towarzysz dla nastolatka na czas kwarantanny – bez względu na to, czy Twoje dziecko ma duszę artysty, czy umysł matematyka.