Aktualności

Partnerzy firmy Wacom z ofertą wiodących aplikacji edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów zainteresowanych najlepszymi rozwiązaniami do prowadzenia e-lekcji i nauczania zdalnego

Gdy mowa o e-lekcjach, Wacom proponuje wiodącą technologię piór cyfrowych, natomiast Collaboard, ExplainEverything, Kami, Limnu oraz Pear Deck oferują wspaniałe narzędzia do pracy z tablicą interaktywną, wideotutoringu oraz pracy grupowej online. Aplikacje wchodzące w skład dedykowanych pakietów edukacyjnych współpracujących z tabletami graficznymi Wacom One i Wacom Intuos mają wszystko czego potrzeba do prowadzenia ciekawych lekcji online.

 

 

Tokio (Japonia) i Düsseldorf (Niemcy). – 1 grudnia 2020 r. – Kiedy wiele szkół i uczelni jest zmuszonych do przejścia na nauczanie online, Wacom pracuje nad rozwiązaniami dla nauczycieli i uczniów, które pomogą im radzić sobie z wyzwaniami nauczania zdalnego, e-lekcjami i pracą grupową online. Dlatego też Wacom nawiązał współpracę z pięcioma dostawcami wiodących aplikacji edukacyjnych, które znacznie ułatwiają przejście na edukację online. Rozwiązania proponowane przez Collaboard, ExplainEverything, Kami, Limnu oraz Pear Deck pomagają nauczycielom w prowadzeniu nauczania zdalnego. W połączeniu z intuicyjnym i naturalnym w obsłudze ekranem piórkowym Wacom One lub tabletem graficznym Wacom Intuos umożliwiają bardzo proste pisanie na tablicy interaktywnej, nagrywanie lekcji i wspólną pracę w wirtualnej klasie. W pakiecie oferowanym przez firmę Wacom i jej partnerów nauczyciele otrzymują wszystko czego potrzebują, aby praca z uczniami była bardziej naturalna, aby lekcje były ciekawe, a komunikacja nie nastręczała problemów. A ponieważ urządzenia firmy Wacom są kompatybilne z wszystkimi najważniejszymi systemami operacyjnymi i nie wymagają aktualizacji oprogramowania, zachowują pełną funkcjonalność przez długie lata – w klasie, w domu, czy jakimkolwiek innym środowisku pracy.

„Pióro to wspaniałe narzędzie, które w edukacji jest używane od setek lat” – mówi Faik Karaoglu, wiceprezes spółki firmowanej przez Wacom. „W czasach, gdy cały świat przestawia się na nauczanie zdalne i e-lekcje, firma Wacom może zaoferować nauczycielom, uczniom i rodzicom wszystkie potrzebne narzędzia i zasoby, aby przejście na naukę online i cyfrowe metody nauczania odbyło się bezstresowo i było po prostu łatwiejsze. Razem z naszymi partnerami wprowadzamy pióro cyfrowe do cyfrowej klasy i oferujemy technologię, która właśnie teraz jest najbardziej potrzebna nauczycielom ”.

Pióro cyfrowe wchodzi do cyfrowych klas

Pięć poniższych aplikacji współpracujących z urządzeniami Wacom One lub Intuos pozwala korzystać z zalet tradycyjnego pióra i papieru, czy też pisaka i białej tablicy w cyfrowej klasie. Te rozwiązania edukacyjne pozwalają nauczycielom i uczniom nadal korzystać z tych samych metod, które znają z tradycyjnego nauczania — tym razem jednak łącząc się ze sobą online. A ponieważ Wacom przykłada dużą wagę do wygody i prostoty obsługi, pióro dobrze leży w ręku i nie męczy nawet po kilku godzinach pracy.

Collaboard autorstwa IBV Informatik, Beratungs und Vertriebs AG

Ta oparta na interfejsie webowym aplikacja służy przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych i pracy grupowej z białą tablicą; jej zalety to między innymi:

 • Nieograniczona kanwa z możliwością importu zdjęć, dokumentów, prezentacji ppt, arkuszy Excel, plików PDF, filmów itd.
 • Możliwość zarządzania grupami, klasami i prawami dostępu.
 • Funkcje prezentacji i podpowiedzi dla nauczycieli.
 • Możliwość importowania szablonów, clipartów i kształtów.
 • Dane przechowywane na bezpiecznych serwerach w Szwajcarii (platforma Azure), albo lokalnie na własnych serwerach.

„Technologia digital ink to jeden z najbardziej naturalnych sposobów interakcji. Collaboard to cyfrowa biała tablica, na której można pisać, rysować i szkicować jak na prawdziwej tablicy. Partnerstwo z firmą Wacom okazało się dla nas strzałem w dziesiątkę – to fantastyczny sprzęt, który świetnie wykorzystuje możliwości cyfrowego pióra. Collaboard doskonale współpracuje z tabletami graficznymi i piórami Wacom, pozwalając użytkownikom tworzyć coś razem w tym samym czasie, chociaż są daleko od siebie”. Michael Görög, szef ds. rozwoju biznesu w Collaboard

Explain Everything autorstwa Explain Everything Sp. z o.o.

Explain Everything to cyfrowa biała tablica do pracy grupowej w czasie rzeczywistym i z możliwością nagrywania, dostępna w wersji na Android, iOS, Chromebook i przeglądarkę internetową. Jej funkcje:

 • Udostępnianie nagranych lekcji, praca grupowa lub transmisja na żywo.
 • Przydział zadań do pracy w grupach lub podgrupach, nauczanie zdalne.
 • Nieskończona kanwa na wszelkiego rodzaju media.
 • Wstępnie zdefiniowane lub niestandardowe szablony, a także cliparty/doodle.
 • Łatwa integracja i udostępnianie materiałów w serwisach do obsługi wideokonferencji i w serwisach chmurowych.

„To partnerstwo pozwoliło nam odkryć maksimum możliwości, jakie daje Explain Everything na komputerach PC i Mac. Dzięki precyzji i poręczności urządzeń Wacom można w pełni wykorzystać potencjał białej tablicy, a użytkownicy mogą lepiej zaprezentować swoje pomysły, zarówno w postaci nagrań, jak i podczas sesji grupowych w czasie rzeczywistym”. Piotr Śliwiński, współzałożyciel i wiceprezes ds. innowacji w Explain Everything.

Kami autorstwa Kamiapp Limited

Kami, co po japońsku oznacza „papier”, jest edytorem plików PDF, który znajduje zastosowanie w nauczaniu i klasach wirtualnych. Ma następujące funkcje:

 • Przydział zadań z możliwością dodawania komentarzy w postaci tekstu, a także audio i wideo.
 • Odbiór zadań, oznaczanie ich i przydział w grupie.
 • Idealnie sprawdza się w matematyce, czy w pracy z tekstem; umożliwia odręczne podpisywanie i konwertowanie mowy na tekst.
 • Integracja z aplikacjami Google Classroom, Schoology, Canvas.
 • Rozszerzenie do przeglądarki Chrome pozwalające na dodawanie notatek do plików PDF i dokumentów.

„Kami i Wacom łączy ta sama wizja – chcemy dać uczniom i nauczycielom nowoczesne narzędzia, które sprzyjają współpracy, kreatywności i elastycznemu podejściu do nauczania w cyfrowym środowisku. Ta wspólna wizja i uzupełniające się cechy naszych produktów, które poprawiają efekty nauczania cyfrowego wśród milionów użytkowników na całym świecie, były początkiem naszej obiecującej współpracy”. Bob Drummond, prezes CRO.

Limnu

Limnu to biała tablica do pracy online, z funkcjami wideokonferencji, które umożliwiają współpracę w czasie rzeczywistym na dowolnym urządzeniu. Aplikacja łączy w sobie następujące funkcje:

 • Płaszczyzna do rysowania za pomocą realistycznych markerów.
 • Możliwość notowania na zaimportowanych dokumentach i obrazach.
 • Funkcje nawigacji dla wielu jednocześnie obecnych użytkowników.
 • Tryby rysowania w grupie lub solo.
 • „Pinezki” do oznaczania tematów i nawigacji.
 • Funkcje bezpieczeństwa tablicy i funkcje dla administratorów.

„Nasze tablice online pomagają nauczycielom naocznie wyjaśniać pojęcia, tak jakby to była zwyczajna tablica w prawdziwej klasie. Tablety i pióra Wacom usprawniają naukę online z użyciem naszych tablic, ponieważ nauczyciele i uczniowie mogą pisać i rysować wyraźniej, niż za pomocą palca lub myszy. Rysowanie na tablicy Limnu za pomocą urządzeń Wacom jest płynne i pozbawione opóźnień – właściwie nie różni się niczym od pisania na prawdziwej tablicy” – mówi Andrew Kunz, dyrektor generalny (CEO) firmy Limnu.

Pear Deck autorstwa Pear Deck Inc.

Pear Deck to firma utworzona przez specjalistów w dziedzinie edukacji. Jej misją jest pomoc nauczycielom w tworzeniu treści, które wzbudzają zainteresowanie uczniów każdego dnia. Wyposażona w nagradzane narzędzia instruktażowe, które niezauważalnie integrują się z technologiami Google i Microsoft, aplikacja Pear Deck jest wykorzystywana przez szkoły na całym świecie jako platforma podnosząca aktywność uczniów w każdym wieku i bez względu na ich zdolności. Szkoły i rejony wdrażające Pear Deck donoszą o wzmożonej aktywności uczniów, lepszych wynikach i bardziej pozytywnym podejściu do nauczania.

„Nasze partnerstwo z firmą Wacom jest świetną okazją do odkrywania nowych sposobów na ożywienie lekcji przy użyciu aktywnych metod nauczania, jakie oferuje Pear Deck – bez względu na to, czy mówimy o lekcjach plastyki, matematyki, czy języków obcych. Gdy uczniowie mogą dzielić się swoimi pomysłami w czasie lekcji, więcej z nich próbuje mierzyć się z tematem, a to prowadzi do lepszych wyników”. Riley Eynon-Lynch, współzałożyciel i dyrektor generalny (CEO) Pear Deck.

 

Dostępność i licencje

Nowe pakiety oprogramowania edukacyjnego będą dostępne dla wszystkich użytkowników ekranów piórkowych Wacom One i tabletów graficznych Wacom Intuos począwszy od 1 grudnia 2020 roku. Aby bezpłatnie korzystać z pakietu przez 3 miesiące, użytkownicy muszą tylko zarejestrować swój produkt na stronie Wacom Desktop Center. Po zarejestrowaniu i otrzymaniu bezpłatnego identyfikatora Wacom, oprogramowanie będzie dostępne w części Software Offers (Oferowane oprogramowanie).

Ekran piórkowy Wacom One jest oferowany w sprzedaży za 399,95 USD, 399,99 EUR* lub 359,99 GBP* (sugerowana cena detaliczna). Tablet graficzny Wacom Intuos jest dostępny w różnych rozmiarach i wersjach. Ceny zaczynają się od 79,95 USD, 79,90 EUR* lub 69,99 GBP* (sugerowana cena detaliczna). Oba produkty są kompatybilne z komputerami Mac, PC i niektórymi urządzeniami Android i są dostępne w sklepie internetowym Wacom eStore oraz w wybranych sieciach detalicznych.

*Wszystkie ceny w EUR i GBP to sugerowane ceny detaliczne z podatkiem VAT