Aktualności

Nowa rodzina produktów Wacom One: dwa tablety i dwa ekrany piórkowe, szeroki wybór akcesoriów, oprogramowanie w pakiecie, tutoriale i nie tylko

Odkryj świat niezwykłych możliwości dzięki najnowszym produktom z serii Wacom One, które doskonale nadają się dla początkujących artystów i grafików, studentów, nauczycieli, a także osób pracujących w biurze lub w domu. Do wyboru masz kompaktowy tablet piórkowy lub pierwszy w ofercie Wacom 13-calowy ekran piórkowy z obsługą dotykową. Dobierz swoje ulubione akcesoria, a potem rysuj, maluj, edytuj obrazy, rób notatki, dziel się pomysłami i ciesz się swobodą pracy z Wacom One.

 

Firma Wacom, będąca pionierem i największym innowatorem w dziedzinie technologii piórkowej, powiększyła rodzinę produktów Wacom One o dwa tablety piórkowe i dwa ekrany piórkowe z bogatą ofertą oprogramowania i tutoriali w pakiecie. Największe nowości to cyfrowe piórko dostępne w siedmiu kombinacjach kolorystycznych oraz wprowadzenie obsługi wielodotykowej w ekranie piórkowym dla początkujących użytkowników.

Bazując na 40-letnim doświadczeniu na rynku rozwiązań graficznych, producent stworzył urządzenia piórkowe dostosowane do potrzeb i oczekiwań osób stawiających pierwsze kroki w branży kreatywnej, ale także wszystkich tych, którzy chcą odkryć wygodę, praktyczność i przyjemność korzystania z cyfrowego piórka.

 

Wacom One – narzędzie dla każdego

Rodzina Wacom One składa się z tabletów piórkowych Wacom One S i Wacom One M oraz ekranów piórkowych Wacom One 12 i Wacom One 13 Touch. Oba ekrany (o przekątnych odpowiednio 11,6” i 13,3”) mają szklany wyświetlacz w rozdzielczości full HD (1920 x 1080). Odwzorowują 99% przestrzeni barw sRGB, a dzięki technologii optical bonding prawie nie wykazują efektu paralaksy. Wacom One 13 Touch, jako pierwszy wśród podstawowych ekranów piórkowych w ofercie Wacom, zapewnia 10-punktową obsługę dotykową. Możliwość nawigacji wszystkimi palcami jednocześnie sprawia, że praca z ekranem jest jeszcze bardziej intuicyjna i komfortowa.

Wacom One S i Wacom One M to pierwsze tablety piórkowe tej klasy, które rejestrują 4 tys. poziomów nacisku oraz nachylenie. Dołączone piórko ma z boku dwa przyciski skrótów i jest dostępne w różnych kombinacjach kolorystycznych. Dzięki zastosowaniu tej samej technologii wszystkie urządzenia Wacom One można obsługiwać jednym piórkiem – a także piórkami innych renomowanych marek stworzonymi dla produktów Wacom, m.in. Staedtler (tylko ekrany Wacom One), LAMY i Dr. Grip.

Ekrany i tablety piórkowe z serii Wacom One są niezwykle wszechstronne. Mogą współpracować z systemami operacyjnymi Windows, macOS, Android i ChromeOS, a ich podłączenie w wielu przypadkach sprowadza się do podpięcia pojedynczego kabla USB-C. W razie potrzeby dostępne są również opcjonalne kable HDMI. Tablety Wacom One S i Wacom One M mają ponadto wbudowany Bluetooth. Dzięki kompaktowym rozmiarom (11,5 mm grubości w przypadku ekranów i 7,9 mm w przypadku tabletów) oraz niewielkiej wadze wszystkie cztery urządzenia z serii Wacom One są wyjątkowo mobilne.

 

Program Wacom Adventure – zobacz, gdzie Cię zaprowadzi

Wacom One to coś więcej niż urządzenia piórkowe. W sklepie Wacom możesz dobrać akcesoria takie jak piórka w różnych kolorach, kable i podstawki, dzięki którym stworzysz swoje wymarzone stanowisko pracy. Oprócz tego posiadacze Wacom One mogą skorzystać z 16 różnych programów, graficznych i nie tylko. Oprogramowanie stanowi część programu Wacom Adventure, w ramach którego zyskujesz także dostęp do filmów, tutoriali, konkursów, warsztatów i o wiele więcej.

Aby zarejestrować nowo zakupiony produkt i odebrać darmowe oprogramowanie, wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się z tyłu urządzenia. Programy, tutoriale i inne inspirujące treści podzielone są na trzy kategorie:

Rysowanie i malowanie

  • Oprogramowanie: Clip Studio Paint, Magma, Affinity Photo, Affinity Designer, Bluescape, Shapr 3D

Edukacja

  • Oprogramowanie: Kami, Pear Deck, Collaboard, Explain Everything, Limnu, Bamboo Paper

Praca w biurze i w domu

  • Oprogramowanie: Foxit PDF, Wacom Notes

 

„Produkty z rodziny Wacom One wprowadzają użytkownika w świat cyfrowej sztuki, kreatywności i produktywności. Powstały w oparciu o 40-letnie doświadczenie Wacom w tworzeniu ekranów i tabletów piórkowych z najwyższej półki. Oddajemy je w ręce artystów i nowych użytkowników, aby ułatwić im rozpoczęcie przygody z tym medium” – powiedział Faik Karaoglu, wiceprezes Wacom Branded Business. „Urządzenia Wacom One oferują wszystko, czego potrzeba, by rysować, malować, edytować obrazy, uczyć się, nauczać, robić notatki, rozwijać pomysły i dzielić się nimi z innymi”.

 

Troska o środowisko

Ekrany i tablety piórkowe Wacom One to najbardziej przyjazne środowisku produkty w ofercie Wacom. Ropopochodny plastik został ograniczony lub zastąpiony bioplastikiem PLA (poliaktydem), a zawartość tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu wzrosła do ok. 30-65%. Dzięki mniejszym rozmiarom urządzeń i mniejszej ilości materiałów pakowych udało się ograniczyć wpływ transportu i logistyki na środowisko. W produkcji opakowań stosuje się papier z certyfikatem FSC oraz fleksodruk z organicznym tuszem wodnym.

Produkty z serii Wacom One są już dostępne w sprzedaży.